“Ich czworo” – Arcydzieło sceniczne w Teatrze Szopena w Chicago (May 24 -26, 2019)

Polish American Congress, Illinois Division, recommends play Ich czworoThis theatrical production is directed by our newest member…  Mr.  Mariusz Krzysztof Kotowski, founder of the Polish American Actors Theatre and Creative Director.

(In Polish only)
Sztuka teatralna Ich czworo Gabrieli Zapolskiej powstała w 1907 roku, ale jej wymowa do dziś nie straciła na aktualności. Określona przez autorkę jako „tragedia ludzi głupich”, tragifarsa Ich czworo to wnikliwe studium charakterów ludzkich, przedstawione przez pryzmat historii miłosnego trójkąta i niewinnego dziecka, uwikłanego w rozgrywki dorosłych. Uniwersalny charakter problemów ukazanych w krzywym zwierciadle satyry i absurdu w połączeniu z lekkim i żartobliwym językiem tekstu sprawiają, że sztuka doskonale wpisuje się w kontekst dzisiejszych czasów. Artyści Polish American Actors Theater mają nadzieję, że ta wywołująca uśmiech przez łzy sztuka, skłoni Państwa do głębszej refleksji nad naturą ludzką i zawiłością relacji rodzinnych, a spektakl dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń.

W sztuce wystąpią:

Julitta Mroczkowska Brecher, Grzegorz Chilinski, Anna Dolecki, Nicole Figlewicz, Edyta Luckos, Marcin Kowalik, Aldona Olchowska

Bilety dostępne na : www.bilety.com

Link do dodatkowe informacji oraz godzin przedstawień.