[Aktualizacja] 40-ta Rocznica 1-szej Pielgrzymki do Polski Papieża Polaka Św. Jana Pawła II

Aktualizacja:  18 czerwca 2019.

Od organiztora (Andzej Gędłek):  Relacja z uroczystsci 40 RocznicyPierwszej Pielgrzymki  Sw. Jana Pawla II do Polski w  Dzienniku Zwiazkowym www.dziennikzwiazkowy.com – w sekcji Polonia.   Tytul artykulu: “Urochystosci w amerykanskim Ludzmierzu” … sa takze zdjecia.


Niedziela, 9 czerwca 2019 roku

Drodzy Rodacy w czerwcu przypada 40-ta rocznica pamiętnej 1-szej pielgrzymki do Polski i znamienych wielu wtedy wypowiedzianych do nas słów przez papieża Polaka św. Jana Pawła II m.in.

Na Was zawsze można liczyć!!!

Pamiętamy Ojcze Swięty!!!….

Komitet 600-lecia Cudownej Figury Matki Bożej Ludźmierskiej w Chicago pragnie zaprosić na 40-tą roczniecę 1-szej pilegzymki do Polski, Papieża Jana Pawła II, a wszczególności Mszy św. 8-go czerwca 1979 roku na lotnisku w Nowym Targu oraz 22 rocznicy II-iej pielgrzymki na Podhale i przejazdu z Zapopanego do Ludźmierza 7-go czerwca 1997 roku.

Uroczystość odbędzie się w niedzielę 9 czerwca 2019 roku
w Ameryka
ńskim Ludźmierzu u
O.O Karmelitów Bosych w Munster Ind.

żaniec  11:30 am

Msza Św.  12:00 pm

Zwracamy się z ogromną prośbą do całej Polonii, zwłaszcza do wszystkich chorążych i członków polonijnych organizacji, do Kół Związku Podhalan, muzykantów, zespołów regionalnych, polonijnych mediów, dorosłych, młodzieży i dzieci a zwłaszcza do mieszkańców wiosek przez, które przejeżdzał Ojciec Swięty z Zakopanego do Ludźmierza, aby przyjść z całymi rodzinami w strojach regionalnych.

W tym roku przypada także 5-ta rocznica śmierci ks.Tadeusza Juchasa założyciela Komitetu 600 lecia i jego przewodniczącego Józefa Bafii. Będziemy pamiętać o nich i o innych zmarłych członkach Komitetu w modlitwie.

Po uroczystości rocznicowych zapraszamy na piknik do ogrodów karmelitańskich.

Za Komitet 600 lecia M.B.L w Chicago

Janinan Duda, Andzej Gędłek

O.O Karmelici Bosi w Munster, Ind.